📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Ostropestřec mariánský

(tema: Rostliny)

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je kvetoucí bylina, která se již po staletí používá pro své potenciální zdravotní přínosy, zejména při podpoře funkce jater. Rostlina je původem z Evropy, ale v současnosti se vyskytuje v mnoha částech světa a často ji známe podle charakteristických fialových květů a špičatých listů. Klíčovou aktivní složkou ostropestřce mariánského je silymarin, komplex flavonolignanů včetně silybinu, silydianinu a silychristinu, známý svými antioxidačními vlastnostmi.

Silymarin, hlavní složka ostropestřce mariánského, je silný antioxidant. Snižováním oxidačního stresu ostropestřec mariánský podporuje regeneraci jaterních buněk.

Silymarin má stabilizační účinek na membrány jaterních buněk. Tato vlastnost je důležitá pro ochranu jaterních buněk před poškozením a zachování jejich strukturální integrity. Ostropestřec mariánský stabilizací buněčných membrán přispívá k celkové odolnosti jaterních buněk vůči různým útokům.

Glutathion je klíčový antioxidant produkovaný tělem a hraje klíčovou roli v detoxikačních procesech. Zjistilo se, že silymarin zvyšuje hladiny intracelulárního glutathionu. To je důležité pro schopnost jater detoxikovat škodlivé látky, protože glutathion se podílí na konjugačních reakcích, díky nimž jsou toxiny rozpustnější ve vodě a snadněji se eliminují.

Silymarin byl zkoumán pro svůj potenciál inhibovat rozvoj fibrózy jater a cirhózy. Fibróza je nadměrné nahromadění tkáně jizvy a cirhóza je pokročilé stadium jizvení jater. Uplatňováním antifibrotických účinků může ostropestřec mariánský pomoci zpomalit progresi onemocnění jater, které vedou k těmto stavům.

Ostropestřec mariánský podporuje detoxikační dráhy jater zvýšením aktivity detoxikačních enzymů fáze II. Tyto enzymy hrají klíčovou roli při přeměně a odstraňování toxinů, léků a jiných škodlivých látek z těla.

 

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Ostropestřec mariánský má antioxidační účinky.

Ostropestřec mariánský přispívá k normální hladině cukru v krvi. 

Ostropestřec mariánský přispívá k normální činnosti srdce.

Ostropestřec mariánský přispívá k normálnímu trávení, funkci jater a pročištění.

Ostropestřec mariánský přispívá k přirozené obranyschopnosti.

test

Zpět do obchodu