Kelp

(tema: Rostliny)

Ascophyllum nodosum je hnědá mořská řasa, která se běžně vyskytuje v severním Atlantském oceánu. Je také známá jako kelp či kelpa.

Má dlouhé listy s velkými vzduchovými měchýři ve tvaru vejce, které jsou v pravidelných intervalech umístěny v listech. Listy mohou dosáhnout délky až 2 metry a jsou olivově-hnědé barvy. Kelp se sklízí pro použití v alginátech, hnojivech a při výrobě moučky z mořských řas kvůli zvířecí nebo lidské spotřebě.

Je bohatý na vitamíny, minerály, antioxidanty a vlákninu, které mohou pomoci posílit imunitní systém, regulovat trávení či snížit hladinu cholesterolu. Významný je hlavně obsah jódu, který je důležitý pro funkci štítné žlázy. Kelp patří k nejlepším, přírodním zdrojům jódu.

Určitě jste už slyšeli o kelpu, pokud máte domácího mazlíčka. Studie ukazují, že žvýkací produkty pro zvířata obsahující kelp vedly k výraznému zlepšení zdraví zubů, včetně snížení hromadění plaku a zubního kamene, jakož ik prevenci špatného dechu (halitózy).

Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů se používá jako organické hnojivo pro mnoho druhů plodin. Používá se také v biostimulantech pro zemědělství ke stimulaci růstu rostlin, zvýšení tolerance stresu a pomoc při zvládání nemocí. Extrakt získaný z této mořské řasy ukázal slibné výsledky při růstu plodin mořských řas a má potenciál pro udržitelné aplikace v zemědělství.

 

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Kelpa přispívá k metabolismu tuků.

Kelpa přispívá k normální funkci střevního traktu.

Kelpa přispívá k hubnutí a kontrolu tělesné hmotnosti.

Kelpa přispívá k normálnímu stavu pokožky, sliznic a nehtů.

Jod přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.

Jod přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.

Jod přispívá k normální činnosti nervové soustavy.

Jod přispívá k udržení normálního stavu pokožky.

Jod přispívá k normální tvorbě hormonů štítné žlázy a k normální činnosti štítné žlázy.

 

 

test

Zpět do obchodu