📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Lopuch větší

(tema: Rostliny)

Lopuch větší (Arctium lappa) je rostlina, která se tradičně používá v bylinné medicíně a má různé zdravotní benefity, včetně podpory zdraví jater.

Kořen lopuchu obsahuje antioxidanty včetně fenolových kyselin, kvercetinu a luteolinu. Tyto sloučeniny pomáhají v boji proti oxidačnímu stresu neutralizací volných radikálů v játrech. Oxidační stres může poškodit jaterní buňky a přispět k různým poruchám jater. Játra jsou zodpovědná za zpracování a vylučování toxinů z těla. Kořen lopuchu může zvýšit detoxikaci tím, že podporuje odstraňování odpadních produktů a pomáhá při odstraňování toxinů močí a žlučí.

Chronický zá*ět může přispět k poškození a onemocnění jater. Lopuch má protizá*ětlivé vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit zá*ět v játrech. Snížením zá*ětu může lopuch přispět k celkovému zdraví jater.

Tradiční bylinná medicína často spojuje lopuch s čištěním krve. Sloučeniny v kořeni lopuchu mohou pomoci vyčistit krev tím, že podporují vylučování toxinů přes játra a ledviny. Tento proces čištění nepřímo prospívá funkci jater.

Některé studie naznačují, že lopuch může mít hepatoprotektivní účinky, což znamená, že může pomoci chránit játra před poškozením. Kromě toho mohou určité sloučeniny v lopuchu podporovat regeneraci a opravu jater, čímž pomáhají při obnově jaterní tkáně.

Žluč je produkována játry a je nezbytná pro trávení a vstřebávání tuků. Lopuch může stimulovat produkci žluči, podporuje správné trávení a vylučování odpadních látek žlučí.

Lopuch může ovlivňovat jaterní enzymy zapojené do různých metabolických procesů. Modulací enzymové aktivity může lopuch přispívat ke správnému fungování biochemických drah v játrech.

 

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Lopuch větší přispívá k normální funkci horních cest dýchacích a imunitě.

Lopuch větší přispívá k normálnímu stavu pokožky.

Lopuch větší přispívá k normálnímu trávení.

Lopuch větší přispívá k vylučování vody z organizmu.

Lopuch větší přispívá k normálnímu stavu kloubů a chrupavek.

Lopuch větší přispívá k normální hladině glukózy v krvi. 

Lopuch větší přispívá k pročištění krve.

test

Zpět do obchodu