📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Přírodní vitamín E

(tema: Vitamíny)

Vitamín E je antioxidant rozpustný v tucích, který hraje klíčovou roli při ochraně buněk před poškozením způsobeným volnými radikály. Tyto volné radikály, generované faktory, jako je sluneční záření či environmentální stresory, přispívají k předčasnému stárnutí a poškození pokožky. Vitamín E zahrnuje skupinu osmi sloučenin, kterou tvoří čtyři tokoferoly a čtyři tokotrienoly, přičemž alfa-tokoferol je biologicky nejaktivnější.

Četné studie zkoumaly pozitivní vliv vitamínu E na zdraví pokožky. Jeho antioxidační vlastnosti pomáhají neutralizovat volné radikály, brání oxidačnímu stresu a redukují známky stárnutí, jako jsou vrásky a jemné linky. Vitamín E také podporuje tvorbu kolagenu, proteinu nezbytného pro udržení pružnosti a pevnosti pokožky.

Nadměrné vystavování se ultrafialovému (UV) záření je hlavním přispěvatelem ke stárnutí a poškození kůže. Vitamín E poskytuje ochranu před poškozením způsobeným UV zářením tím, že působí jako přirozený fotoprotektant.

Dostatečná hydratace je životně důležitá pro zdravou pleť. Vitamín E přispívá k hydrataci pokožky tím, že pomáhá pokožce udržovat vlhkost. To je obzvláště výhodné pro jedince se suchou nebo dehydrovanou pokožkou.

Kromě svých vlastností proti stárnutí vitamín E prokázal svou účinnost při podpoře hojení ran a snižování vzhledu jizev. Tím, že podporuje regeneraci kožních buněk a minimalizuje zánět, vitamín E napomáhá procesu obnovy, přičemž může zanechat pokožku hladší.

D-α-tokoferyl-sukcinát, běžně známý jako přírodní vitamín E, je specifická forma vitamínu E, která je biologicky dostupnější než jiné, syntetické formy vitamínu E.

 

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

test

Zpět do obchodu