📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Serenoa plazivá

(tema: Rostliny)

Serenoa plazivá (Serenoa repens), více známá jako saw palmetto je malá palma pocházející z jihovýchodních Spojených států a její bobule se po staletí používají v tradiční medicíně.

Jednou z významných vlastností saw palmetta je jeho potenciál podporovat zdraví vlasů. Výzkum naznačuje, že saw palmetto může inhibovat působení 5-alfa-reduktázy, enzymu, který přeměňuje testosteron na dihydrotestosteron (DHT).

DHT se podílí na vypadávání vlasů, zejména u stavů, jako je androgenní alopecie. Modulací hladin DHT může saw palmetto pomoci předcházet vypadávání vlasů a podporovat opětovný růst vlasů.

Některé studie ukázaly, že suplementace saw palmetto může zlepšit hustotu a tloušťku vlasů, což z něj činí zajímavou přirozenou možnost pro ty, kteří se snaží řešit problémy související s vlasy.

Zatímco výzkum přímých účinků saw palmetta na nehty je omezený, jeho potenciální vliv na hormonální rovnováhu a celkovou pohodu může nepřímo přispět ke zdraví nehtů.

Hormonální nerovnováha se někdy může projevit lámavými a slabými nehty. Podporou hormonální rovnováhy může saw palmetto hrát roli při udržování silných a odolných nehtů.

Obsah antioxidantů v saw palmetto může pomoci v boji proti oxidačnímu stresu, který přispívá k předčasnému stárnutí. Tento antioxidační účinek by mohl potenciálně podpořit zdraví pleti a snížit výskyt jemných linek a vrásek.

 

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Serenoa plazivá přispívá k normální funkci prostaty.

Serenoa plazivá přispívá k růstu vlasů.

Serenoa plazivá přispívá k normální funkci močové soustavy.

Serenoa plazivá přispívá k normální funkci reprodukčního systému.

test

Zpět do obchodu