Ženšen pravý

(tema: Rostliny)

Název ženšen se vztahuje na skupinu víceletých rostlin patřících do rodu Panax. Panax ginseng, běžně známý jako korejský ženšen nebo ženšen pravý, je léčivá rostlina, která se v tradiční medicíně používá již po staletí. Je to jeden z nejznámějších a nejvíce zkoumaných druhů ženšenu. Korejský ženšen je ceněn pro své adaptogenní vlastnosti, což znamená, že pomáhá tělu přizpůsobit se stresu a obnovit fyziologickou rovnováhu.

Potenciální výhody ženšenu pro zdraví vlasů jsou zakořeněny v jeho adaptogenních a antioxidačních vlastnostech. Výzkum naznačuje, že ginsenosidy, aktivní sloučeniny v ženšenu, mohou podporovat růst vlasů stimulací vlasových folikulů a prevencí vypadávání vlasů.

Předpokládá se, že ginsenosidy ovlivňují růst vlasů na buněčné úrovni modulací klíčových signálních drah zapojených do vývoje a údržby vlasových folikulů.

Schopnost ženšenu zvýšit průtok krve a dodávání živin do tkání může podporovat růst a pevnost nejen vlasů, ale také nehtů. Zlepšená cirkulace podporuje transport základních živin do nehtového lůžka, čímž podporuje zdravý vývoj nehtů.

Ženšen byl slaven pro jeho potenciální přínosy pro vitalitu a zářivost pokožky. Jeho adaptogenní a antioxidační vlastnosti mohou hrát roli při ochraně pokožky před environmentálními stresory a při podpoře mladistvé pleti.

Některé studie naznačují, že ženšen může zlepšit hydrataci pokožky, pomáhá zmírnit suchost a přispívá k pružnějšímu a mladšímu vzhledu.

 

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Ženšen pravý přispívá k duševnímu stavu a výkonu.

Ženšen pravý přispívá ke koncentraci a koordinaci.

Ženšen pravý přispívá k fyzickému výkonu.

Ženšen pravý přispívá k erekci.

Ženšen pravý má antioxidační účinky.

Ženšen pravý přispívá k normální činnosti imunitního systému.

Ženšen pravý přispívá k osvěžení těla. 

Ženšen pravý přispívá k vytrvalosti, vitalitě a energii.

Ženšen pravý přispívá k odolnosti organismu.

Ženšen pravý přispívá k bdělosti

Ženšen pravý snižuje únavu, slabost a vyčerpání.

Ženšen pravý přispívá k sexuálnímu zdraví.

Ženšen pravý přispívá ke kognitivním funkcím.

Ženšen pravý přispívá k normální funkci krevního oběhu.

Ženšen pravý k paměti.

Ženšen pravý přispívá k normální hladině glukózy v krvi.

test

Zpět do obchodu