NEOPAKOVATELNÁ AKCE 📢 Kupte si jeden produkt a druhý získáte ZDARMA! Platí pro produkty s označením 1+1, do vyprodání zásob.

Cesta bez přídatných látek

Při nakupování potravin si mnozí z nás vyhradí pár vteřin na to, aby se podívali na profil ingrediencí potravin, které kupujeme. Provádíte tento postup i u doplňků stravy?

Předpokládáme, že v doplňcích stravy jsou jen ty ingredience, které kupujeme. Opak, je pravdou. Ve skutečnosti, většina doplňků stravy na trhu obsahuje velké množství přídatných látek, jako jsou plnidla, pojiva, konzervanty, protispékavé látky, lubrikanty, dezintegrační činidla, barviva, sladidla a mnoho dalších.

Problém či ne?

Všechny přídatné látky jsou neaktivní složky doplňků stravy, ale vy si přece kupujete doplněk stravy kvůli jeho aktivním složkám ne? Z pohledu bezpečnosti přídatných látek je třeba zmínit dva úhly pohledu. Při jednorázovém či krátkodobém užívání vám s velkou pravděpodobností žádné problémy hrozit nebudou s výjimkou alergie, ale co takové dlouhodobé užívání nebo užívání více doplňků stravy denně? Dlouhodobé užívání, ale nějaká data už má. U lidí, při dlouhodobém užívání přídatných látek, se může vyskytovat narušení střevního mikrobiomu, přibývání na váze, karcinogenní onemocnění či vývojové poruchy a problémy s chováním u dětí. Nechceme všechny přídatné látky démonizovat, proto se pojďme podívat, k čemu vlastně se využívají.

myriam-zilles-KltoLK6Mk-g-unsplash (1)

Při výrobě tablet obvykle převažují přídatné látky, protože je náročné vyrobit tabletu bez pojiv nebo lubrikantů, přičemž je třeba řídit i rozpad tablet a potah pro lepší polykatelnost. U kapslí, je ale tento příběh jiný. Při výrobě kapslí doplňků stravy se jako aditivum využívá stearan hořečnatý a jiné lubrikanty, které umožňují vyrábět kapsle jednodušší, rychlejší a levnější, protože je náročné použít automatická kapsle. Druhou nejčastější látkou tvoří plnidla, aby bylo dosaženo požadované hmotnosti obsahu kapsle. V kapslích se tedy vyskytuje také velké množství neaktivních látek, ale ne tak jako v tabletových formách.

To je důvod, proč všechny naše produkty jsou ve veganských kapslích nebo prášcích, namísto tablet. Také v našich produktech nikdy nenajdete žádné přídatné látky, protože jsme si raději vybrali náročnější a nákladnější cestu. Produkty kapsulujeme pomocí poloautomatického přístroje, který musí být neustále obsluhován vyškoleným pracovníkem, abychom nemuseli používat lubrikanty. Jako plnidla používáme pouze funkční a aktivní látky, které působí synergicky s obsahem kapsle nebo upravujeme hmotnosti složení, abychom nemuseli přidávat nic navíc. Názorný příklad je vidět i v našem produktu Balanced Zinc, jehož většinový podíl tvoří extrakt z plodů aceroly standardizovaný na vitamín C. Nejenže získáte přírodní vitamín C z aceroly, ale vyhnete se i zbytečným plnidlům. Konzervanty? Naše pullulanové kapsle mají 250x vyšší ochranu před kyslíkem než celulózové kapsle, proto se oxidace neobáváme a nepotřebujeme konzervanty. Barviv a leštících látek se u nás také nemusíte obávat, naše pullulanové kapsle vynikají okouzlujícím leskem a průhledností. Vidět obsah kapsle, abyste viděli co konzumujete, je pro nás důležitější aspekt než barevná, neprůhledná kapsle. Neaktivní složky jsou v rozporu s našimi normami za zachování maximální funkčnosti a čistoty. Věříme, že vynechání aditiv vám umožní intenzivněji ucítit sílu a synergii našich produktů. Tento přístup je mnohem více nákladnější, ale zlepšení kvality, k nimž vede, nám stojí za investici. Pro někoho nepodstatné detaily, pro nás čisté svědomí po každé stránce.

 colton-sturgeon-6KkYYqTEDwQ-unsplash (1)

Zpět do obchodu