Pullulanové kapsle aneb když na detailu záleží

Málokdo z nás se dnes spokojí s běžnou konzumací doplňků stravy. Stále hledáme způsoby jak dbát nejen o své zdraví, ale také planetu. Žebříček hodnot se stále posouvá k vyšším hodnotám, a proto na piedestalu není nízká cena, ale kvalita, benefity a udržitelnost, na základě čehož analyzujeme výběr potravin, kosmetiky či domácích potřeb.

Doplňky stravy nejsou výjimkou. Vědecké zdroje se stávají mnohem dostupnějšími a začínáme si vybírat kvalitní formy vitamínů, minerálů nebo rostlinných extraktů, přičemž nezapomínáme se podívat ani na množství aktivních látek v doplňku stravy.

Ale položili jste si někdy otázku z čeho je vyroben obal kapsle?

Samozřejmě, tuto otázku jste si kladli vždy, pokud inklinujete k rostlinné stravě, abyste se vyhnuli želatinovým kapslím. Dlouho jsme hledali řešení, které by mohlo poskytnout mnohem více benefitů, než jen „bezcenný“ obal pro naše produkty. Řešením se stal pullulan. Kapsle na bázi pullulanu souhlasí s tvrzením o produktu, který hledáte při investování do svého uvědomělého životního stylu. Kapsle na bázi pullulane vám poskytnou tvrzení o produktu, který hledáte při investicích do svého uvědomělého životního stylu, jako je bez konzervantů, alergenů, lepku, laktózy, GMO a udržitelného rostlinného původu.

emma-simpson-mNGaaLeWEp0-unsplash (1)

Co to vlastně ten pullulan je?

Pullulan si v posledních letech získává velkou pozornost díky svým jedinečným vlastnostem. V současné době je jeho použití schváleno téměř na celém světě. Pullulan patří mezi přírodní polysacharidové polymery sestávající z glukanových jednotek pospojovaných glykosidickými vazbami. Pullulan je nejčastěji produkován fermentací třtinového cukru či řepné melasy. Naše kapsle, ale obsahují pullulan ze zcela jiného zdroje. Z udržitelně pěstovaného manioku, známého také jako tapioka, cassava či yuca. Právě manioku se daří v chudé půdě, která zůstává bohatá na živiny k dispozici pro plodiny, které je nejvíce potřebují a tak zajišťuje co nejlepší udržitelnost. Mikrobiální fermentaci manioku pro produkci pullulanu zajišťují nepatogenní a netoxické černé kvasinky druhu Aureobasidium pullulans bez použití geneticky modifikovaných pomocných látek a rozpouštědel.

Aktuálně se na trhu vyskytují pouze dva druhy kapslí, celulózové a želatinové. Právě želatinové kapsle mají mnohem lepší vlastnosti než celulózové, ale pocházejí z živočišného zdroje. Uvědomujeme si, že to bude znít jako klišé, ale pullulanové kapsle poskytují ještě větší benefity než běžně dostupné zdroje kapslí. Prvním hlavním benefitem je téměř nulová propustnost kyslíku, což z pullulanu činí vhodného kandidáta k ochraně citlivých složek, jako jsou rostlinné extrakty, antioxidanty či aktivní látky, a k optimalizaci trvanlivosti produktu. Kyslíková bariéra pullulanových kapslí nabízí 250x lepší ochranu proti oxidaci než kapsle z celulózy a 9x lepší než želatinové kapsle. Účinná kyslíková bariéra také dokonale maskuje chutě a pachy některých složek obsahu kapsle (např. česnek, NAC, zinek), proto se nemusíte ničeho nečekaného obávat. Dalším benefitem je jejich chemická inertnost, díky čemuž nemůže dojít k interakcím s obsahem kapsle, jak se může stát například při Maillardově reakci vitamínu C s želatinovou kapslí. Už žádné divné skvrny na vašich kapslích. Máte tendenci se pomodlit před každým polknutím kapsle? Mysleli jsme i na vás! Pullulanové kapsle poskytují snadnou polykatelnost s rychlým přechodem jícnem, v porovnání s celulózovými kapslemi, což zajisté oceníte. Navíc skvělá rozpustnost pullulanu, vám zajistí rychlý nástup účinku produktu.

Dost bylo o funkčnosti, za zmínění stojí i oku lahodící průhlednost a vysoký lesk kapsle, což zachovává atraktivní vzhled obsahu kapslí. Ano, víme, že obsah některých produktů není tak okouzlující jako u Balanced Zinc, ale každého přitahuje něco jiného.

Pokud tedy hledáte udržitelné řešení s množstvím benefitů oproti běžně dostupným kapslím, vyzkoušejte naše produkty s pullulanovými kapslemi. Nebudete litovat!

skupina

Zpět do obchodu