📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Bisglycinát železnatý

(tema: Minerály)

Železo je důležitý minerál potřebný pro mnoho tělesných funkcí, zejména pro tvorbu hemoglobinu, bílkoviny v červených krvinkách, která přenáší kyslík do celého těla. Nedostatek železa je celosvětově rozšířeným problémem, který postihuje miliony lidí a vede k anémii. 

Bisglycinát železnatý je chelátová forma železa, kde je atom železa vázán na dvě molekuly glycinu. Vazba železa na molekuly glycinu vytváří stabilní chelát. Proces chelatace chrání železo před interakcí s dalšími složkami potravy, jako jsou fytáty a polyfenoly, které mohou bránit vstřebávání železa. Chelátovaná forma bisglycinátu železa se v tenkém střevě vstřebává neporušená prostřednictvím transportních cest aminokyselin. Po vstřebání se železo uvolňuje z glycinového komplexu ve střevních buňkách. Poté je transportováno do krevního oběhu, kde může být využito k tvorbě hemoglobinu a dalších nezbytných bílkovin a enzymů obsahujících železo. Tím se liší od nechelatovaných solí železa, které se spoléhají na iontové transportní mechanismy a jsou náchylnější k interferenci s nutričními inhibitory. Glycin, proteogenní aminokyselina, působí jako pufr a snižuje pravděpodobnost gastrointestinálního podráždění. Díky tomu je bisglycinát železa šetrnější k žaludku a je méně pravděpodobné, že způsobí nežádoucí účinky, jako je nevolnost a zácpa.

Bisglycinát železnatý je inovativní forma železa, která zajišťuje vyšší vstřebatelnost, vysokou biologickou dostupnost, účinnost při nižších dávkách a výrazně méně gastrointestinálních nežádoucích účinků.

 

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Železo přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.

Železo přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.

Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu.

Železo přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle.

Železo přispívá k normální funkci imunitního systému.

Železo přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Železo se podílí na procesu dělení buněk.

Zpět do obchodu