📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Glycerofosfát hořečnatý

(tema: Minerály)

Glycerofosfát hořečnatý je nová forma hořčíku, která byla předmětem nedávného výzkumu kvůli jeho potenciálním přínosům pro kardiovaskulární, svalové zdraví a zdraví mozku. Na rozdíl od mnoha jiných forem hořčíku je glycerofosfát hořečnatý dobře tolerován s vysokou biologickou dostupností a absorpcí.

Výzkum ukázal, že glycerofosfát hořečnatý je absorbován tělem s vysokou rychlostí a minimálním narušením absorpce. Glycerofosfát hořečnatý je spojen s poklesem periferních cévních kontrakcí, což může být prospěšné pro kardiovaskulární zdraví. Glycerofosfát hořečnatý prokazatelně podporuje svalovou funkci a regeneraci.

Studie zjistily, že glycerofosfát hořečnatý je ideální pro spánek a úzkost, protože pomáhá tělu a mozku relaxovat aktivací parasympatického nervového systému a zvýšením spánkového hormonu melatoninu.

Glycerofosfát hořečnatý byl v klinických studiích dobře tolerován, bez výskytu průjmu u dobrovolníků, kteří dostávali denní suplementaci po dobu čtyř týdnů. Tato forma hořčíku se považuje za bezpečnou a účinnou pro různé zdravotní přínosy.

 

Zdravotní tvrzení dle nařízení EU 432/2012

Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Hořčík přispívá k elektrolytické rovnováze.

Hořčík přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.

Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy.

Hořčík přispívá k normální činnosti svalů.

Hořčík přispívá k normální syntéze bílkovin.

Hořčík přispívá k normální psychické činnosti.

Hořčík přispívá k udržení normálního stavu kostí.

Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů.

Hořčík se podílí na procesu dělení buněk.

 

test

Zpět do obchodu