NEOPAKOVATELNÁ AKCE 📢 Kupte si jeden produkt a druhý získáte ZDARMA! Platí pro produkty s označením 1+1, do vyprodání zásob.

Lactobacillus crispatus

(tema: Mikroorganismy)

Lactobacillus crispatus je bakterie, která byla středobodem nedávného lékařského výzkumu kvůli jejím potenciálním zdravotním přínosům a aplikacím jako probiotikum. Je to nejrozšířenější druh Lactobacillus produkující H2O2 v ženském reprodukčním traktu a spojuje se s reprodukčním zdravím. Nedostatek vaginálního druhu Lactobacillus, zejména kmenů produkujících H2O2, jako je Lactobacillus crispatus, je spojeno s bakteriální vaginózou a opakujícími se infekcemi močových cest.

Lactobacillus crispatus pomáhá udržovat zdravý vaginální mikrobiom inhibicí růstu patogenních mikroorganismů a udržováním nízkého vaginálního pH. Bylo zjištěno, že je účinný při léčbě bakteriální vaginózy (BV) a vulvovaginální kandidózy (VVC), což jsou běžné poruchy vaginálních společenství. V randomizované dvojitě zaslepené placebem kontrolované klinické studii bylo zjištěno, že Lactobacillus crispatus je účinný proti BV a VVC, když se konzumuje perorálně nebo vaginálně.

Kromě vaginálního zdraví byl Lactobacillus crispatus zkoumán iz hlediska jeho potenciálního vlivu na celkové zdraví žen. Studie hodnotily účinek perorálního dlouhodobého podávání Lactobacillus crispatus na mikrobiom a zdraví žen s infekcí HPV. Bylo zjištěno, že pravděpodobnost vyřešení cytologických anomálií souvisejících s HPV byla vyšší u pacientek léčených perorálním Lactobacillus crispatus ve srovnání s pacientkami, které probiotikum neužívaly.

Lactobacillus crispatus prokázal různé probiotické vlastnosti, které přispívají k jeho zdravotním benefitům. Například se ukázalo, že produkuje peroxid vodíku a kyselinu mléčnou, které pomáhají inhibovat růst patogenních bakterií. Kromě toho bylo zjištěno, že Lactobacillus crispatus má antagonistickou aktivitu proti různým genitourinárním patogenům, čímž zvyšuje odolnost vůči kolonizaci vůči infekcím močových cest.

test

Zpět do obchodu