📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Lactobacillus jensenii

(tema: Mikroorganismy)

Lactobacillus jensenii je typ bakterie, která je součástí zdravého vaginálního mikrobiomu u žen. Je to jeden z druhů Lactobacillus, který se běžně vyskytuje ve vagíně, spolu s Lactobacillus crispatus a Lactobacillus gasseri. Tyto bakterie pomáhají udržovat zdravé vaginální pH a zabraňují přemnožení škodlivých bakterií, které mohou vést k infekcím. Lactobacillus jensenii se ukázal jako obzvláště účinný při obnově vaginálního mikrobiomu a prevenci bakteriální vaginózy.

Zdravému vaginálnímu mikrobiomu dominuje Lactobacillus, který produkuje různé antimikrobiální sloučeniny. Ukázalo se, že zejména Lactobacillus jensenii snižuje růst a adherenci Gardnerella vaginalis a Prevotella bivia a inhibuje růst a tvorbu hyf Candida. Kromě toho Lactobacillus jensenii moduluje imunitní odpověď hostitele zprostředkovanou vaginálními epiteliálními buňkami a inhibuje indukci prozánětlivých cytokinů, jako jsou IL-6, IL-1p a TNF-a.

Probiotika obsahující Lactobacillus jensenii mohou být užívána perorálně nebo lokálně ve formě čípků nebo vaginálních kapslí, aby pomohla obnovit vaginální mikrobiom. Tato probiotika hrají důležitou roli při udržování stability vaginálního mikroprostředí, zlepšování imunitní obrany a blokování progrese problémů děložního čípku. Mohou také pomoci předcházet a/nebo léčit stavy, jako jsou opakující se infekce močových cest, bakteriální vaginóza a vaginální kandidóza.

test

Zpět do obchodu