📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Balanced Lipids

Rozházené krevní lipidy často zůstávají bez povšimnutí, protože prvotní symptomy neexistují. Balanced Lipids představuje unikátní kombinaci 8 přírodních látek, které se okamžitě postarají o váš cholesterol a triglyceridy. Darujte lásku svému srdci.

 

Detailní informace

Můžeme doručit do:
26.06.2024
Možnosti doručení
Skladem
Kód: 616
649 Kč
Kategorie: Produkty
encyklopedie-53: /encyklopedie/pullulanova-kapsle/
encyklopedie-66: /encyklopedie/fermentovany-lykopen/
encyklopedie-65: /encyklopedie/polikosanol/
encyklopedie-64: /encyklopedie/cesnek-sety/
encyklopedie-63: /encyklopedie/fermentovana-cervena-ryze/
encyklopedie-62: /encyklopedie/zeleny-caj/
encyklopedie-54: /encyklopedie/artycok/
encyklopedie-77: /encyklopedie/fytosteroly/
encyklopedie-61: /encyklopedie/bergamot/
Výhoda-1: Srdce
Výhoda-2: Cévy
Výhoda-3: Tlak
Výhoda-4: Cholesterol
Výhoda-5: Metabolismus
Výhoda-6: triglyceridy

 

detailní popis

Neexistuje dobrý a špatný, komplexní problém vyžaduje komplexní řešení!

Krevní hladina lipidů je jedním z klíčových indikátorů kardiovaskulárního zdraví. Triglyceridy slouží jako forma skladování tuků a jsou důležitým zdrojem energie pro metabolické procesy. Cholesterol, základní stavebním kámen buněčných membrán a hormonů, je přenášen krví prostřednictvím lipoproteinů. Nejznámější je „špatný” LDL cholesterol a „dobrý” HDL cholesterol. Není to tak černobílé, problém je mnohem komplexnější, ale vždy je třeba udržovat krevní lipidy pod kontrolou.

Artyčok zeleninový (Cynara scolymus) je středomořská rostlina známá hlavně pro své velké, chutné květy. Listy z artyčoku obsahují bioaktivní látku cynarin, která zvyšuje produkci žluči a zlepšuje její odtok ze žlučníku, co pomáhá vylučovat cholesterol. Zároveň blokuje vnitřní tvorbu cholesterolu inhibicí enzymu HMG-CoA-reduktázy, stejně jako statiny. Díky svému komplexnímu účinku efektivně optimalizuje hladinu krevních lipidů.

Bergamot (Citrus bergamia), citrusové ovoce pocházející z jižní Itálie, je bohatým zdrojem prospěšných polyfenolů. Polyfenoly obsažené v bergamotu jsou schopny se vázat na cholesterol v potravě a zabránit tak jeho absorpci ve střevě. Také blokují biosyntézu cholesterolu v játrech více mechanismy.

V minulosti byla strava bohatá na rostlinné steroly, ale dnes už tomu tak není. Rostlinné steroly, zkráceně fytosteroly, obsahují téměř identickou strukturu jako cholesterol a můžeme je nalézt v malých množstvích v ořeších, obilovinách, luštěninách, ovoci či zelenině. Mezi hlavní zástupce našeho fytosterolového extraktu (Glycine max) patří beta-sitosterol, kampesterol, stigmasterol a brassikasterol. Fytosteroly, díky podobné struktuře s cholesterolem, zaplňují cholesterolové receptory ve střevech, čímž snižují absorpci cholesterolu do krevního oběhu a tím pádem snižují celkový a LDL cholesterol.

Česnek setý (Allium sativum) je spojen s kardiovaskulárním zdravím již odpradávna, za což vděčí bioaktivní látce S-alyl-L-cysteinu. Snižuje krevní tlak díky antioxidačním vlastnostem a produkci oxidu dusnatého, který rozšiřuje cévy. Česnek inhibuje enzymy podílející se na produkci cholesterolu a zabraňuje oxidaci LDL cholesterolu, čímž přispívá k normální hladině cholesterolu a dalších krevních lipidů. Zvolili jsme potentní extrakt v poměru 100:1 se zachováním jeho typické vůně.

Balanced Lipids obsahuje také extrakt ze zeleného čaje (Camellia sinensis), který obsahuje 95 % polyfenolů z toho 75 % katechinů z nichž tvoří 45 % EGCG. Katechiny ze zeleného čaje, zejména EGCG, mají silný antioxidační účinek. Antioxidační vlastnosti katechinů chrání LDL cholesterol před oxidací, což vede k udržení stabilní hladiny cholesterolu a podporují také pružnost cév, čímž kopírují působení česneku.

Červená fermentovaná rýže (Monascus purpureus) je součástí tradiční čínské medicíny již po staletí. Vlivem fermentace vznikají různé metabolity. Hlavním, aktivním metabolitem je monakolin K, přírodní statin, který snižuje tvorbu cholesterolu v játrech inhibicí HMG-CoA reduktázy jako cynarin z artyčoku či polyfenoly z bergamotu.

Název polikosanol označuje směs vysokomolekulárních alkoholů extrahovaných z cukrové třtiny. Oktakosanol je hlavní složka polikosanolu, která se stala předmětem mnoha studií díky svým pozoruhodným účinkům na krevní lipidy. V Balanced Lipids naleznete polikosanol s obsahem 60 % oktakosanolu, což je jedna z nejvyšších dostupných koncentrací.

Poslední, stejnou účinnou složkou je fermentovaný lykopen. Lykopen je přírodní antioxidant patřící do skupiny karotenoidů, který se běžně nachází v rajčatech. Proces fermentace zvyšuje biologickou dostupnost a absorpci lykopenu. Mechanismus účinku lykopenu je totožný jako u ostatních použitých složek, což vytváří vzájemnou synergii k posílení účinnosti Balanced Lipids.

Zabaleno v přírodní pullulanové kapsliProdukt Balanced Lipids neobsahuje žádné přídatné látky a je vhodný pro vegany.

Bohužel, další výhody Balanced Lipids vám nemůžeme blíže popsat, protože nám to legislativa neumožňuje. Věříme, že si dohledáte i další účinky uvedených rostlin.

 

Užívání:

Optimální užívání Balanced Lipids je 3x denně jednu kapsli s jídlem. Pokud upřednostňujete jednorázové užívání, vždy si to načasujte po večeři. Většina cholesterolu se tvoří v noci, proto večerní volba užívání poskytne větší účinek než jen ranní užívání.

Aktivní látky:

Složení ve 3 kapslích RHP*
Bergamot extrakt 40 % polyfenolů 300 mg **
Artyčok extrakt 5 % cynarinu 270 mg **
Fytosteroly 250 mg **
Zelený čaj extrakt 95 % polyfenolů 220 mg **

Fermentovaná červená rýže extrakt 3 %

 • z toho monakolin K

95 mg

2,85 mg

**
Česnek setý extrakt 100:1 30 mg **
Polikosanol s obsahem 60 % oktakosanolu 20 mg **
Fermentovaný lykopen 10 mg **
*Referenční hodnota příjmu
**Referenční hodnota příjmu není stanovena

 

Složení:

Bergamot (Citrus bergamia) standardizovaný extrakt na 40 % polyfenolů, artyčok (Cynara scolymus) standardizovaný extrakt na 5 % cynarinu, zelený čaj (Camellia sinensis) standardizovaný extrakt na 95 % polyfenolů z toho 75 % katechinů a 45 % EGCG, fermentovaný lykopen, fermentovaná červená rýže (Monascus purpureus) standardizovaný extrakt na 3 % monakolinu K, česnek setý (Allium sativum) extrakt 100:1, polikosanol z toho 60 % oktakosanol, fytosteroly ze sójových bobů (Glycine max) bez alergenů, pullulanová kapsle.

 

Další informace:

Balení obsahuje 90 kapslí. Hmotnost balení je 51,2 g.

Vyrobeno na Slovensku pro společnost Truevity s.r.o. se sídlem Nové sady 988/2, Brno, Česká republika.

Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.

Upozornění: Nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není náhradou pestré a vyvážené stravy. Výrobek by neměly konzumovat děti mladší 18 let, těhotné a kojící ženy, dospělí nad 70 let, osoby s onemocněním ledvin, jater, se svalovými poruchami a osoby užívající hypolipidemika či jiné přípravky s obsahem červené fermentované rýže. Pokud máte zdravotní problémy, poraďte se ohledně konzumace tohoto výrobku s lékařem. Skladujte mimo dosah malých dětí.

Uvedený text nemá vzbuzovat dojem léčebných, zdravotních a výživových tvrzení či účinků dle nařízení (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům a nařízení (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
D Avatar autora | 19.05.2024
Lipids pomohl mojí mamince snížit hladinu cholesterolu, pravděpodobně se tak vyhne lékům.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu