NEOPAKOVATELNÁ AKCE 📢 Kupte si jeden produkt a druhý získáte ZDARMA! Platí pro produkty s označením 1+1, do vyprodání zásob.

Proč je nutné užívat několik forem hořčíku?

Dlouho jsme čekali, kdy publikujeme tento článek, neboť každému uniká ten malý, ale klíčový aspekt při užívání hořčíku. Hořčík je tak fascinující minerál, že se jím už zabýváme pěkných pár let. Vlastně zabýváme se jím ještě od dob, kdy byla nejdostupnější forma citrát hořečnatý. Nikdo neznal rozdíly mezi formami, protože výběr spočíval v citrátu, oxidu či uhličitanu. Dnes už tomu je jinak. Všude naleznete bisglycinát či jiné biologicky dostupné formy s vysokou vstřebatelností, přesto mnozí lidé neznají rozdíl mezi hořčíkem z lékárny a nějakou kvalitní formou hořčíku. Naopak pro lidi, kteří znají rozdíly mezi formami se z toho stala jakási forma náboženství. Tuto formu pouze před spaním, tuto formu tehdy, tato forma je na toto, tato forma je pouze na toto.

 

Když jsme uvedli na trh Balanced Magnesium, dostávali jsme řadu otázek, proč kombinujeme formy, jako to, že kombinujeme formu na energii s formou na spaní, že to je protichůdné. Zároveň jsme ale dostávali řadu pozitivních recenzí, že jim Balanced Magnesium pomohlo se spánkem, energií, soustředěním, křečemi, bolestmi atd. a vyprodali jsme tento produkt rychleji než jsme čekali. Dokonce konkurenční firmy začaly vyrábět produkty s kombinací hořčíkových forem.

 balanced magnesium

Nikdo ale neodůvodnil, proč je nutné kombinovat několik forem hořčíku. Všichni stále mluví o různých formách a různých účincích, což přece musí působit protichůdně. Všem ale uniká jedna podstatná věc. Ta nejpodstatnější věc, proč právě vznikl i Balanced Magnesium, doplněk, který zde nikde nebyl.

 

POSKYTNOUT TĚLU CO NEJVÍCE VYUŽITELNÉHO HOŘČÍKU A ZABRÁNIT JEHO DEFICITU.

 

Co tím myslíme? Pojďme si to rozebrat pěkně od začátku.

 

Hořčík je kofaktor ve více než 300 enzymatických reakcí, které regulují různé systémy v těle, včetně

  • podpory svalové funkce (neslouží k tomu malát hořečnatý?)
  • udržení normálního srdečního rytmu a regulace krevního tlaku (neslouží k tomu taurát hořečnatý?)
  • podpory nervové funkce (neslouží k tomu threonát hořečnatý?)
  • zmírnění stresu a úzkosti (neslouží k tomu bisglycinát hořečnatý?)

a dalších desítek benefitů. Všechny tyto benefity vycházejí z primární funkce hořčíku v těle. Nezávisle na formě. Je jedno jakou formu užijete, tyto benefity získáte. Stačí se podívat na schválená zdravotní tvrzení EU, která byla schválena před XY lety: snižuje míru vyčerpání a únavy, přispívá nervové soustavě, přispívá k psychické činnosti nebo přispívá ke svalové činnosti. Tato zdravotní tvrzení nejsou závislá na použité formě.

 

Samozřejmě, minoritní efekt bude mít navázaná molekula, neboť posílí primární efekt hořčíku. Podívejme se na spojení bisglycinátu hořečnatého se spánkem. Bisglycinát může zlepšit spánek, ale jaký podíl má na tom glycin? Dvojitě zaslepená klinická studie z roku 2012 popisuje zlepšení spánku u starších jedinců při užívání oxidu hořečnatého [1]. Oxid hořečnatý, který má vstřebatelnost do 10% zlepšil spánek. Nepotřebovali bisglycinát, stačil jim oxid.

 

Klinické studie o vlivu glycinu na spánek hovoří o dávce v rozmezí 3-5 g glycinu. Bisglycinát hořečnatý obsahuje 12-13 % hořčíku takže 87-88 % bude tvořit glycin. Pokud se chceme dostat na "nejnižší" účinnou dávku glycinu, museli bychom přijmout 3,45 g bisglycinátu hořečnatého z čehož bychom přijali 3 g glycinu a 450 mg elementárního hořčíku, což už může být velká dávka pro běžného jedince a musel by to užít najednou, nemohl by rozdělit dávku.

 

Samozřejmě existuje řada studií i na opačný benefit a tím je výkon. Hořčík prokazatelně zvyšuje výkon [2], dokonce ho zvyšuje i citrát hořečnatý [3] nebo sulfát hořečnatý [4], ne jen proklamovaný malát. Zase si můžeme položit otázku, jaký podíl na tomto účinku má kyselina jablečná (malát) a jaký elementární hořčík?

 

Ten nejdůležitější aspekt je interindividualita. Je běžné, že se v populaci najdou jedinci, kteří budou špatně vstřebávat bisglycinát nebo taurát hořečnatý, navzdory jejich skvělým vlastnostem. Je běžné, že z nich nebudou pociťovat téměř žádný účinekJe běžné, že u někoho bude mít právě oxid hořečnatý velmi vysokou vstřebatelnost, ne jen do 10 %. Také u někoho může mít bisglycinát hořečnatý projímavé účinky.

 

VŠECHNO JE TO STATISTIKA. POUŽITÍ VÍCE, KVALITNÍCH FOREM HOŘČÍKU SNÍŽÍ RIZIKO ŠPATNÉ VSTŘEBATELNOSTI A BIOLOGICKÉ DOSTUPNOSTI TÉMĚŘ NA NULU.

 balanced magnesium 2

Co si z toho máte vzít?

Užívejte několik kvalitních forem hořčíku. Neupínejte se pouze na jednu formu, myslete na interindividualitu. Absolutně nevyvracíme, že každá forma slouží k něčemu jinému, ale to není případ Balanced Magnesium. Cílem není poskytnout specifický účinek jedné formy hořčíku, ale zajistit co nejvyšší biologickou dostupnost a absorpci, čímž budou zajištěny primární účinky hořčíku, proto jsme přidali i veganský vitamín D3 a K2 a biologicky aktivní formu vitamínu B6 (pyridoxal-5-fosfát). Hořčík poskytuje různé zdravotní účinky, pokud se dostane tam, kde má být. Dejte si za cíl vytěžit z hořčíku maximum.

Zpět do obchodu