📢Nenechte si ujít novinky Balanced Synbiotics a Balanced Iron s uvítací slevou. 🔥

Balanced Iron

Cítíte se neustále unavení, bojujete s vyčerpáním nebo pociťujete oslabení imunity? To vše jsou příznaky nedostatku železa, běžného, ale často přehlíženého problému, který může výrazně ovlivnit vaše zdraví. Sáhněte po Balanced Iron, biologicky nejaktivnějším a nejdostupnějším zdroji železa

 

Detailní informace

Můžeme doručit do:
26.06.2024
Možnosti doručení
Skladem
Kód: 610
549 Kč
Kategorie: Balanced
encyklopedie-53: /encyklopedie/pullulanova-kapsle/
encyklopedie-20: /encyklopedie/vitamin-b12-methylkobalamin/
encyklopedie-45: /encyklopedie/l-5-methyltetrahydrofolat/
encyklopedie-75: /encyklopedie/vitamin-a/
encyklopedie-73: /encyklopedie/beta-karoten/
encyklopedie-9: /encyklopedie/bisglycinat-mednaty/
encyklopedie-52: /encyklopedie/pepr-cerny/
encyklopedie-74: /encyklopedie/bisglycinat-zeleznaty/
encyklopedie-76: /encyklopedie/l-lysin/
encyklopedie-5: /encyklopedie/liposomalni-vitamin-c/
Výhoda-1: Energie
Výhoda-2: Myšlení
Výhoda-3: Imunita
Výhoda-4: Krvetvorba
Výhoda-5: Okysličení
Výhoda-6: vitalita
iron1
Novinka

 

detailní popis

Při nedostatku železa, samotné doplňování železa nikdy nestačí!

Nedostatkem železa trpí miliony lidí na celém světě, zejména ženy, které mají menstruaci, nebo vegetariáni a vegani, a to kvůli špatnému vstřebávání železa rostlinného původu. A jaký je nejlepší, přírodní zdroj železa? No přece játra. Spojili jsme tyto poznatky s nejnovějšími vědeckými studiemi o tvorbě červených krvinek a vytvořili jsme Balanced Iron. Naše receptura obsahuje bisglycinát železnatý, bisglycinát měďnatý, liposomální vitamín C, vitamín A, betakaroten, L-lysin, piperin, bioaktivní formu vitamínu B9 a B12, vše navrženo tak, aby maximalizovalo vstřebávání železa, optimalizovalo jeho využití v těle a zvýšilo tvorbu červených krvinek. Samozřejmě vhodné pro vegany.

Pokud tělo nemá dostatek železa, nemůže produkovat dostatek červených krvinek, což vede ke stavu známému jako anémie. V důsledku toho se do tkání a orgánů dostává méně kyslíku, což způsobuje přetrvávající únavu a vyčerpání. Kromě toho trpí mozek sníženým přísunem kyslíku, což vede k obtížím se soustředěním a zamlžené mysli, a stejně tak se zhoršuje účinnost imunitního systému.

Základem přípravku Balanced Iron je bisglycinát železnatý. Bisglycinát železnatý, známý svou vysokou biologickou dostupností a aktivitou, zajišťuje účinný přenos kyslíku v těle, bojuje proti únavě a podporuje celkovou vitalitu. Tato chelátová forma železa je šetrná k žaludku, čímž minimalizuje riziko zažívacích potíží často spojených s jinými formami železa.

Podívali jsme se také na to, jak v játrech spolupracují další živiny. Souhra mědi a železa je příkladem skvělé nutriční synergie. Měď zlepšuje vstřebávání a využití železa, je nezbytná pro správnou syntézu hemoglobinu a napomáhá uvolňování uloženého železa, čímž zajišťuje jeho stálý přísun pro tělesné funkce. Nedostatečná hladina mědi může vést k neefektivnímu využití železa, a to i při jeho dostatečném příjmu.

Přídavek liposomálního vitamínu C dále usnadňuje vstřebávání železa jeho přeměnou na aktivní, hemovou formu, která se nachází v orgánech. Zároveň zabraňuje tvorbě nerozpustných sloučenin železa, které tělo nedokáže účinně vstřebat. Liposomální vitamín C chrání buňky před oxidačním stresem, zlepšuje funkci imunitního systému,  snižuje únavu a vyčerpání.

Bez dostatečného příjmu vitamínu A má tělo potíže s mobilizací uloženého železa a jeho zabudováním do hemoglobinu, který přenáší kyslík v krvi. Tento nedostatek může vést ke snížené tvorbě hemoglobinu a menšímu počtu funkčních červených krvinek, což v konečném důsledku způsobuje anémii. Zajištění optimální hladiny vitamínu A podporuje účinnou mobilizaci železa a tvorbu hemoglobinu, čímž zabraňuje přetížení tkání železem a podporuje zdravou funkci červených krvinek. Nadměrný příjem vitamínu A však může být toxický. Abychom zajistili bezpečný a vyvážený přístup, přidali jsme beta-karoten, prekurzor vitamínu A. Beta-karoten se v těle podle potřeby přeměňuje na vitamín A, čímž poskytuje prospěšné účinky vitamínu A bez rizika toxicity.

Lysin, jedna z nejhojněji zastoupených esenciálních aminokyselin v játrech, pomáhá zvyšovat biologickou dostupnost železa, čímž zajišťuje, že se z trávicího traktu do krevního oběhu vstřebá více železa. 

Bioaktivní formy vitamínu B9 (L-5-MTHF) a B12 (methylkobalamin) jsou nezbytné pro optimální tvorbu a zrání červených krvinek v kostní dřeni. Tyto bioaktivní formy zajišťují, že tělo může přímo využít folát a kobalamin, a obchází tak všechny metabolické kroky, které by mohly být narušeny. Bez dostatečného množství těchto vitamínů se mohou červené krvinky nadměrně zvětšovat, což brání jejich schopnosti účinně přenášet kyslík. Tato neefektivita přetrvává i při dostatečné hladině železa, protože deformované krvinky jsou při přenosu kyslíku méně efektivní. 

Nelze opomenout ani piperin, získávaný z černého pepře (Piper nigrum), který spolupracuje s vitamíny a minerály. Zajišťuje jejich prodlouženou dostupnost v krevním řečišti, což umožňuje jejich efektivnější vstřebávání a využití v těle.

Zabaleno v přírodní pullulanové kapsli. Produkt Balanced Iron neobsahuje žádné přídatné látky a je vhodný pro vegany.

Bohužel, další výhody Balanced Iron vám nemůžeme blíže popsat, protože nám to legislativa neumožňuje. Věříme, že si dohledáte i další účinky uvedených rostlin, vitamínů a minerálů.

 

 

Užívání:

Užívejte jednu kapsli denně, ideálně na prázdný žaludek nebo alespoň s dvouhodinovým rozestupem od jídla. Je možné užívat i s jídlem nebo po jídle, ale snažte se vyhnout čaji, kávě, luštěninám, obilovinám, ovoci a zelenině v době užívání, protože snižují vstřebatelnost železa.

Aktivní látky:

Složení v 1 kapsli RHP*

Liposomální vitamín C

 • z toho vitamín C

150 mg

100 mg

**

125 %

Fermentovaný L-lysin 165 mg **

Bisglycinát železnatý

 • z toho železo

117 mg

21 mg

**

150 %

Piperin z extraktu černého pepře (95 % piperinu) 1,2 mg **
Měď (bisglycinát měďnatý) 1 mg 100 %
Beta-karoten 1 mg **
Vitamín A (retinyl acetát) 400 ug 50 %
Vitamín B9 (L-methylfolát vápenatý) 200 mg 100 %
Vitamín B12 (methylkobalamin) 50 ug 2000 %
*Referenční hodnota příjmu
**Referenční hodnota příjmu není stanovena

 

Složení:

liposomální vitamín C, fermentovaný L-lysin, bisglycinát železnatý, beta-karoten, retinyl acetát, černý pepř (Piper nigrum) standardizovaný extrakt na 95 % piperinu, L-methylfolát vápenatý (vitamín B9), methylkobalamin (vitamín B12), pullulanová kapsle.

 

Další informace:

Balení obsahuje 90 kapslí. Hmotnost balení je 53,1 g.

Vyrobeno na Slovensku pro společnost Truevity s.r.o. se sídlem Nové sady 988/2, Brno, Česká republika.

Skladování: Skladujte v suchu při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením.

Upozornění: Nikdy nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není náhradou pestré a vyvážené stravy. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí.

Uvedený text nemá vzbuzovat dojem léčebných, zdravotních a výživových tvrzení či účinků dle nařízení (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům a nařízení (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MJ Avatar autora | 21.06.2024
Užívám zatím krátce, ale jsem spokojená. Skvěle vyřešilo nedostatek železa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu